Könnyid László 1991-től 1995-ig volt a Keszthelyi VSZK tanulója. Az intézményben töltött évek meghatározóak ma is a szakmai életútja alakulása szempontjából. Jelenleg a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgató-helyettese, de korábban a Hotel Európa Fit szállodaigazgatói, valamint a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöki pozícióját is betöltötte. Néhány évvel ezelőtti írását az alábbiakban olvashatjátok.
A térségben a legmagasabb képzési szintet a VSZK testesítette meg, ahova bekerülni sem volt egyszerű. Az érettségi mellé szakmákat is kaptunk, mint szakács és felszolgáló, így fiatal pályakezdőként volt fogalmunk a munka világáról és hamar kialakult bennünk a szakma szeretete.
Magasan képzett, gyakorlatias oktatóknak hála az országos átlaghoz képest több tudást szereztünk az intézményben, amit az is mutat, hogy az országos szakmai versenyeken rendre elhoztuk a legjobb helyezéseket. A német nyelvet szintén akkori tanárom szerettette meg velem és mivel ő nevezett be egy szakmai versenyre, még abban is szerepe volt, hogy a verseny országos nyerteseként felvettek a főiskolára.
Egy nemzetközi karrier után visszahozott az élet Hévízre, ahol több mint tíz éve irányítom az ország egyik vezető gyógyszállodáját, idén év elején pedig történetének legfiatalabb és első vidéki elnökeként a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének élére választottak.
Minden kezdet a keszthelyi VSZK-ra vezethető vissza. És hogy miért a jövő karrierje a turizmus?
A mai fiatal pályakezdők egy digitális térben élnek, virtuális környezetben kommunikálnak. A vendégszeretet, vendéglátás, kommunikáció jól összevág a mindenre nyitott, folyamatosan információra és kapcsolatokra éhes fiatal generáció igényeivel. A Kormány még októberben kihirdeti a magyar turizmus fejlesztésének 2030-ig ívelő pályáját, amely fiatal tehetséges szakemberek nélkül nem fog tudni megvalósulni, szükség van jól képzett szakmunkásokra, vezetőkre, szervezőkre, egyszóval elhivatott szakemberekre, amelyhez jó alapot adnak a VSZK képzései.
Mint gyakorló szállodaigazgató, egyben gyakorlati képzőhely vezetője és mint az MSZÉSZ elnöke is azt látom, hogy a keszthelyi képzés
versenyképes szakképesítést ad, ahol hangsúlyt fektetnek arra, hogy megfelelő gyakorlati tudással engedjék ki a leendő szakembereket a való világba.